Mølledammen 14 i Slangerup er solgt for 4.385.000 - se køberen og 2 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Slangerup og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Slangerup følger boligmarkedet i og omkring Slangerup. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Mølledammen 14 solgt for 4.385.000 kr.

Boligen overtages af Nathan Campion den 30. marts. Køberen har betalt 4.385.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 33.731 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.350.000 og boligen er derfor handlet til 87% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 130 kvm. og er opført i 2001. Grunden er på 820 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Frederikssund-Slangerup

Morænevej 11, Jordhøj solgt for 3.625.000 kr.

Boligen overtages af Paw Marnæs og Lene Marnæs den 16. april. Køberen har betalt 3.625.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.035 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 3.054.000 og boligen er derfor handlet til 19% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 7 værelser på i alt 201 kvm. og er opført i 1969. Grunden er på 910 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Frederikssund

Lystrupvej 48 solgt for 1.450.000 kr.

Boligen overtages af Jeannette Lindell Kiær og Peter Lindell Kiær den 20. april. Køberen har betalt 1.450.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 23.387 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 790.000 og boligen er derfor handlet til 84% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 62 kvm. og er opført i 1982. Grunden er på 1.286 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Frederikssund

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk